تأسف خوردن تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان

تأسف خوردن: تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان فرهنگ همکاری فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای کشور عزیزمان ایران از گرانی ۲۵ درصدی کاغذ از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اعلام کرد که شیب قیمت این محصول طی سه ماهه اخیر

کاغذ ۲۵ درصد گران شد

کاغذ ۲۵ درصد گران شد

عبارات مهم : مالیات

رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای کشور عزیزمان ایران از گرانی ۲۵ درصدی کاغذ از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اعلام کرد که شیب قیمت این محصول طی سه ماهه اخیر زیاد کردن چمشگیری داشته است.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت وگو با ایسنا، در ارتباط با آخرین اوضاع قیمت کاغذ و نیز اقلامی که در انتظار زیاد کردن تعرفه واردات بوده و در حالت توقف ثبت سفارش هست، اظهار کرد: جزییات ثبت سفارش سیاست دولت در مورد خیلی از اقلام بوده که شاید طی چند سال اخیر نیز شرایط مناسبی نداشته، آیا که ارز مبادله ای در اختیار واردات اقلام غیرمناسب و غیرضروری قرار گرفته است.

کاغذ ۲۵ درصد گران شد

وی ادامه داد: در دولت یازدهم قرار بر این بود تا ارز تک نرخی شود و ارز مبادله ای نیز در مورد خیلی اقلام از بین بردن شد تا به تولید کننده کمک شده است و در جهت براق سازی گام برداریم و به این باور دست یابیم که صرفا از رانت و امکانات دولتی استفاده نمی شود.

رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای کشور عزیزمان ایران با بیان این که بحث ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده یکی از پرسشها جدی در خصوص بعضی محصولات و به خاص کاغذ هست، گفت: وارد کنندگان از پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، در حالی که تولید کنندگان داخلی باید این رقم را پرداخت کنند که چنین موضوعی باعث شده است مسابقه نابرابری بین محصولات تولیدی داخل و محصولات وارداتی پیش آید.

رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای کشور عزیزمان ایران از گرانی ۲۵ درصدی کاغذ از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اعلام کرد که شیب قیمت این محصول طی سه ماهه اخیر

روغنی ادامه داد: خواسته ما این است که اگر از محصولات وارد شده است مالیات بر ارزش افزوده اخذ نمی شود در مورد تولیدات داخلی نیز این اقدام صورت نگیرد و یا اگر قرار است از ما مالیات بر ارزش افزوده دریافت شود این عنوان جهت واردات کاغذ نیز لحاظ شود.

وی در مورد علت گرانی ۲۵ درصدی کاغذ از ابتدای امسال تاکنون، بیان کرد: گرانی کاغذ چند علت متفاوت داشت که یکی از آنها از بین بردن ارز مبادله ای جهت کاغذ وارداتی بود. علاوه بر این قیمت ارز به طور معمول اوج رفت و عامل بعدی این بود که شرایط جهت تولید کنندگان داخلی به مشکل پیش رفت و شاهد کم کردن قابل تامل محصولات آنها هستیم تا جایی که به علت زیان ده بودن تولید خود را به شدت کم کردن دادند.

رییس سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوای کشور عزیزمان ایران در ادامه با اشاره به این که از سوی دیگر ثبت سفارش کاغذ کم کردن یافته و همین مساله موجب شد زمینه کمبود کاغذ در کشور پیش آید، خاطر نشان کرد: یکی از پرسشها دیگری که ازابتدای سال با آن مواجه بودیم زیاد کردن قیمت خمیر کاغذ بود تا جایی که به ازای هر تن ۱۲۰ تا ۱۳۰ یورو قیمت ها اوج رفت.

کاغذ ۲۵ درصد گران شد

روغنی با درخواست از دولت مبنی بر براق سازی سیاست ها و ساماندهی بازار کاغذ، گفت: کاغذ یکی از محصولاتی است که در GDP و رشد اقتصادی تاثیر قابل اشاره ای دارد و باید در ارتباط با ساماندهی بازار آن چاره اندیشی شود. متاسفانه از ابتدای امسال روند تدریجی زیاد کردن کاغذ شروع شد و طی سه ماهه اخیر شاهد زیاد کردن بسزای این محصول به ازای هر بند بودیم.

واژه های کلیدی: مالیات | محصولات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz