تأسف خوردن تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان

تأسف خوردن: تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان فرهنگ همکاری فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اوضاع سفید در بازارها

به گزارش دنیای اقتصاد ؛«شروعی آرام» عالی ترین توصیف معاملات این هفته بازارهای داخلی بود. جایی که شاخص کل بورس با زیاد کردن ۲۰۰ واحدی یک گام دیگر به کانال ۹۴ هز

اوضاع سفید در بازارها

اوضاع سفید در بازارها

عبارات مهم : بازار

سومین روز آرامش در بازار ارز

به گزارش دنیای اقتصاد ؛«شروعی آرام» عالی ترین توصیف معاملات این هفته بازارهای داخلی بود. جایی که شاخص کل بورس با زیاد کردن ۲۰۰ واحدی یک گام دیگر به کانال ۹۴ هزار نزدیک شد. قیمت سکه بعد از سه روز افزایشی با چرخش مسیر مواجه شد و قیمت دلار جهت سومین روز پیاپی در یک کانال نوسان کرد. به نظر می رسد بعد از اعلام نهایی تصمیم ترامپ، اکنون سرمایه گذاران با تصویر روشن تری به دادوستد می پردازند و شایعه پراکنی سفته بازان بدون خریدار مانده هست. در این میان، بازار سهام جهت چهار روز متوالی شاهد زیاد کردن نماگر مهم خود بود.

هرچند حمایت سهامداران حقوقی یکی از موانع افت قیمت ها محسوب می شود، ولی به طور واضح فشار فروش ها در معاملات دیروز کم کردن یافت که نشان از فروکش هیجان دارد. همچنین، حمایت همه جانبه جامعه جهانی از برجام عامل دیگری جهت امیدواری سهامداران محسوب می شود. در نهایت نیز پیش خور شدن بخش مهمی از اثرات منفی تصمیم ترامپ باعث شد تا روز سبز دیگری در تالار شیشه ای ثبت شود. در سوی دیگر، معامله گران بازارهای ارز و سکه فاصله قیمت های کنونی را با بالاترین سطوح انتظاری اندک می دانند و در نتیجه انگیزه چندانی جهت افزایش زیاد قیمت ها به چشم نمی خورد. در این میان، نگرانی از شدت یافتن عرضه سکه های پیش فروش شده است در بازار آزاد نیز مانعی جدی در برابر افزایش قیمت ها است.

اوضاع سفید در بازارها

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در دومین روز معاملاتی بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام، با رشد شاخص کل مواجه شد. این روند در معاملات روز چهارشنبه نیز مشاهده شد، با این حال بررسی شرح داد وستد ها در دو روز مزبور، تفاوت محسوسی را در بحث هیجانات و فشار روانی حاکم بر بازار نشان می دهد. روز چهارشنبه بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام فشار فروش سنگینی در بازار سهام مشاهده شد، با این حال حمایت همه جانبه معامله گران حقوقی مانع از ریزش نماگر مهم بازار سهام شد. دیروز سهامداران عمده در سمت خرید سهام همکاری فعالی داشتند با این حال میزان خرید این سهامداران نسبت به روز چهارشنبه کم کردن بسیار چشمگیری را تجربه کرد.

کاهش میزان حمایت این معامله گران با توجه به رشد بیش از ۲/ ۰ درصدی شاخص کل، حاکی از فروکش کردن هیجان به خاص در نمادهای بزرگ تر بازار هست. شاهد مدعا آنکه تحرک اندک سهامداران حقوقی در نمادهای خودرویی به عنوان شرکت هایی که از عنوان برجام تاثیر مستقیم می گیرند، نوسانات محدودی را در این نمادها رقم زد و در بعضی موارد قیمت سهام زیر مجموعه را با رشد مواجه کرد.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛«شروعی آرام» عالی ترین توصیف معاملات این هفته بازارهای داخلی بود. جایی که شاخص کل بورس با زیاد کردن ۲۰۰ واحدی یک گام دیگر به کانال ۹۴ هز

رصد سهام در دو روز کاری گذشته

اگرچه حمایت خریداران حقوقی در معاملات چهارشنبه هفته گذشته کاملا مشخص بود، ولی گفته می شد، نشانه های مثبت از احتمال رشد قیمت سهام در آینده ای نه چندان دور نیز، در ایجاد انگیزه خریداران نسبتا اثر گذار هست. به عبارت دیگر اگرچه در نبود حمایت های حقوقی در داد وستدهای روز چهارشنبه ، سهامداران باید در انتظار تشکیل صف های طولانی فروش در زیاد نمادها می بودند، ولی این عنوان به این معنا نبود که این صف ها دوام طولانی مدتی داشته باشند و تا حدودی آینده نگری می شد که هیجان فروش به تدریج فروکش کند.

سه علت مهم جهت این نوع برآورد مطرح می شود. پیشخور شدن ریسک برجام در معاملات روزهای پیش از اعلام خروج آمریکا از برجام یکی از دلایل فروکش شدن هیجان منفی در معاملات اخیر به شمار می رود. علاوه بر این دیگر طرف های درگیر در برجام یعنی کشور های اروپایی خود را کاملا به برجام متعهد دانسته اند. از سوی دیگر شناسایی کف قیمتی به علت سیگنال هایی از قیمت دلار در بازار غیر رسمی در جنبش تقاضای سهام اثر گذار بوده است.

اوضاع سفید در بازارها

دولت همچنان بر قیمت دستوری ۴۲۰۰ تومانی جهت دلار پافشاری می کند، ولی در بازار غیر رسمی دلار حدود ۲۵۰۰ تومان بالاتر از این قیمت معامله می شود. این امر به علت تجربه سهامداران از نحوه قیمت گذاری باعث شده است هست، سهامداران بر مبنای ارزش جایگزینی بورس بر مبنای قیمت دلار در سمت خرید سهام حاضر شوند. این دلایل بااهمیت ترین عوامل فروکش کردن فشار فروش ناشی از هیجان اولیه بعد از خروج آمریکا از برجام به شمار می رود. کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی و با تخلیه هیجان منفی در مورد برجام، احتمالا توجه بورس بازان به عوامل بنیادی جلب شود.

جزئیات دادوستد سهام

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران معاملات خود در روز گذشته را با رشد ۲۰۰ واحدی شاخص کل پشت سر گذاشت. همانند معاملات روز چهارشنبه سهامداران عمده در سمت خرید سهام همکاری داشتند، ولی میزان حمایت ها نسبت به معاملات روز چهارشنبه افت محسوسی را تجربه کرده هست. در حالی ارزش عوض کردن مالکیت در معاملات روز چهارشنبه ۱۱۱ میلیارد تومان بود که این رقم در معاملات نخستین روز از هفته جاری به ۲۰ میلیارد تومان رسید. در صدر نمادهای مورد توجه معامله گران حقوقی، «فولاد» قرار داشت. این نماد دیروز شاهد عوض کردن مالکیت حدود ۱۰ میلیارد تومانی به نفع سهامداران عمده بود. تحلیلگران همچنان بر اوضاع سودآوری این شرکت تاکید می کنند. در این میان عرضه های این شرکت در بورس کالا طی هفته جاری می تواند چشم انداز این نماد را روشن تر کند. در مجموع همکاری حدود ۹۳ درصدی حقوقی ها در سمت خرید نماد معاملاتی شرکت فولاد مبارکه موجب شد افت اندک حدود ۳/ ۰ درصدی در کارنامه این نماد ثبت شود. دیگر نمادهای فولادی بورس نیز دیروز نوسانات اندکی را رقم زدند. عمده این نمادها نیز مورد حمایت سهامداران حقوقی قرار داشتند.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛«شروعی آرام» عالی ترین توصیف معاملات این هفته بازارهای داخلی بود. جایی که شاخص کل بورس با زیاد کردن ۲۰۰ واحدی یک گام دیگر به کانال ۹۴ هز

البته «ذوب» همکاری ۸۳ درصدی سهامداران خرد در سمت خرید را تجربه کرد. در صدر جدول نمادها با بیشترین تاثیر مثبت در محاسبه شاخص کل، «فخاس» قرار داشت. همکاری بیش از ۹۰ درصدی سهامداران حقوقی در سمت خرید رشد ۵ درصدی قیمت این نماد را به همراه آورد. بازار جهانی فلزات پایه در هفته گذشته عمدتا مثبت دنبال شد. مس به دنبال کم کردن موجودی انبارهای LME در مجموع هفته گذشته حدود ۶/ ۱ درصد رشد کرد و بالاتر از سطح ۶۹۲۰ دلار در هر تن قرار گرفت. این امر در کنار حضور حقوقی ها درسمت خرید ملی مس کشور عزیزمان ایران رشد قیمت نماد مزبور را به دنبال داشت.

به این ترتیب با رشد قیمت ۶/ ۰ درصدی، «فملی» نیز به عنوان دیگر نماینده گروه فلزات اساسی در صدر نمادها با بیشترین تاثیر مثبت در محاسبه شاخص کل قرار گرفت. «فایرا» نیز در بین این نمادها قرار داشت. این در حالی است که قیمت آلومینیوم جهانی در هفته گذشته افت ۶/ ۲ درصدی را تجربه کرده بود. این نماد بعد از بازگشایی، در آخر معاملات دیروز با رشد ۱۰ درصدی قیمت مواجه شد. نماد معاملاتی شرکت آلومینیوم کشور عزیزمان ایران (فایرا)با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی شرکت به بازار درخصوص علل آن در ساعات ابتدایی معاملات روز چهارشنبه متوقف شده است بود. دیروز این شرکت گزارش براق سازی خود را منتشر کرد. شرکت در این براق سازی اعلام کرده است: از تاریخ گزارشگری قبلی تا مقطع فعلی عوض کردن با اهمیتی در اوضاع مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده هست. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه مناسبت با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده است نزد شرکت افشا می شود.

اوضاع سفید در بازارها

تولید کننده های روی فعال در تالار شیشه ای نیز با حمایت حقوقی ها نوسانات اندکی را ثبت کردند این امر در شرایطی رخ داد که قیمت روی در بازارهای جهانی طی هفته گذشته رشد یک درصدی را ثبت کرده هست. در مجموع عمده نمادهای فعال در گروه فلزات اساسی دیروز نوسان های محدود قیمتی را رقم زدند و شاخص این گروه نیز در نهایت رشد ۵/ ۰ درصدی را در کارنامه خود به ثبت رساند. دیروز در گروه خودرویی حمایت حقوقی ها کاملا مشهود بود. روز چهارشنبه این نمادها بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام با فشار فروش سنگین مواجه شدند با این حال حمایت حقوقی ها در معاملات دیروز موجب شد قیمت سهام زیرمجموعه نوسان اندکی را تجربه کند. دیروز در نماد «خودرو» بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از پرتفوی سهامداران حقیقی به سبد سهامداران عمده انتقال یافته شد. شاخص گروه ماشین تحت تاثیر حمایت معامله گران عمده دیروز افت کمتر از ۱/ ۰ درصدی را به ثبت رساند. نمادهای خودرویی نسبت به دیگر صنایع تاثیر بیشتری از تحولات اطراف برجام می پذیرند و بر این اساس ادامه کار برجام بسته به نحوه موضع گیری کشورهای اروپایی می تواند اوضاع این نمادها را تحت تاثیر قرار دهد.

واژه های کلیدی: بازار | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz