تأسف خوردن تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان

تأسف خوردن: تولدت مبارک اصغر فرهادی تابستان فرهنگ همکاری فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار اجتماعی اردوهای دانش آموزی با قطار انجام شود

دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تلفات بالای سوانح و تصادفات جاده‌ای، عالی ترین گزینه جهت انجام اردوهای دانش آموزشی حمل و نقل

اردوهای دانش آموزی با قطار انجام شود

اردوهای دانش آموزی با قطار انجام شود

عبارات مهم : سیستم

دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تلفات بالای سوانح و تصادفات بزرگراه ای، عالی ترین گزینه جهت انجام اردوهای دانش آموزشی حمل و نقل ریلی هست.

علیرضا سلیمی، در گفت وگو با ایلنا، راجع به اتفاق اخیر واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی که موجب فوت و مصدوم شدن تعدادی از آنها شد، گفت: مجلس شورای اسلامی و به خاص کمیسیون آموزش و تحقیقات در حال بررسی علل بروز سانحه و اینکه آیا حمل دانش آموزان باید به وسیله اتوبوس جابجا شوند، است.

اردوهای دانش آموزی با قطار انجام شود

وی افزود: در طول روز به علت نبود زیر ساخت های مناسب بزرگراه ای در کشور ، حجم بالای ترافیک، تردد انواع متفاوت خودورهای شخصی و ماشین آلات سنگین و مهمتر از همه کمبود علایم و تابلوهای هشدار و خطای انسانی ، شاهد سوانح متفاوت در حوزه بزرگراه ای هستیم که هزینه های زیادی را جهت کشور رقم می زند.

سلیمی با اشاره به ضعف مدیریت در بعضی ارگان ها و شرکت های دولتی مبنی بر اینکه بدون بررسی موانع و گلوگاه های موجود، مجوز مربوط به جابجایی دانش آموزان را از طریق حمل و نقل بزرگراه ای صادر می کنند، گفت: متاسفانه با توجه به پرسشها فوق در بخش بزرگراه ای، همچنان شاهد جابجایی اردوهای دانش آموزی از طریق حمل و نقل بزرگراه ای هستیم .

دبیر دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تلفات بالای سوانح و تصادفات جاده‌ای، عالی ترین گزینه جهت انجام اردوهای دانش آموزشی حمل و نقل

نماینده مردم محلات عنوان کرد: حمل و نقل بزرگراه ای به علت خصوصیات خاص ای که دارد به عنوان متداول ترین شیوه حمل و نقل درکشورهای متفاوت دنیا مطرح است و در کشور ما نیز مرسوم ترین و ساده ترین روش جهت جابجایی کالا و مسافر معرفی شده است ، ولی باید این عنوان را در نظر داشته باشیم که حمل و نقل ریلی با توجه به ایمنی اوج و ارائه خدمات با کیفیت می تواند عالی ترین گزینه جهت حمل مسافران باشد.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل جایگزین کردن سیستم حمل ونقل ریلی به جای بزرگراه ای ، مزیت های نسبی موجود در این سیستم است که مشمول بر صرفه جویی اوج در سوخت، ایمنی بالا، ظرفیت بالای جابجایی و ارزان بودن آن می شود و گرایش به استفاده از این شیوه حمل ونقل در آینده را زیاد کردن می دهد.

سلیمی خاطر نشان کرد: از این رو با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از سیستم مدرن و مجهز به فناوری روز و همچنین توسعه ناوگان مسافری، می توان سهم بخش ریلی را در جابجایی مسافر زیاد کردن داد.

اردوهای دانش آموزی با قطار انجام شود

واژه های کلیدی: سیستم | بزرگراه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz